تبلیغات
سپاهان همیشه قهرمان - الاهلی امارات صفر-سپاهان ایران صفر/ اولین تساوی آسیایی سپاهان/ شانس صعود کمرنگ شد
سپاهان همیشه قهرمان
ما سپاهانیم و حالا حالا قهرمانیم

http://sepahanfc.ir/uploads/Motefareghe/AFC-Champions-League.gif

تیم فوتبال سپاهان با کسب یک تساوی بدون گل مقابل الاهلی قطر چهار امتیازی شد تا همچنان برای صعود از گروه چشم به هفته‌های آینده داشته باشد.


بقیه در ادامه مطالب


هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۴
الاهلی امارات صفر - سپاهان ایران صفر

ورزشگاه: راشد دوبی
تماشاگر: حدود 6 هزار نفر
اخطار: هوگو ویانا، ماجد حسن و عبدالعزیز حسن از الاهلی، علی حمودی، هادی عقیلی، شهاب گردان، اروین بولکو و امید ابراهیمی از سپاهان
الاهلی امارات: احمد الشعوری، ولید عباس، بشیر سعید، محمد عبدالعزیز، عبدالعزیز حسن، هوگو ویانا، احمد خلیل(۷۷-حمید عبدالله)، لوییز گارسز(۲۷-اسماعیل الحمدی)، ماجد حسن، گرافیته، سی یل،
سرمربی: کاسمین اولاریو
سپاهان: شهاب گردان، هادی عقیلی، شجاع خلیل زاده، علی حمودی، علی احمدی، احسان حاج صفی(۷۰جواهیر سوکای)، محرم نویدکیا، امید ابراهیمی، حسین پاپی (۸۸ یعقوب کریمی)، اروین بولکو (۸۴-علی کریمی، مهدی شریفی
سرمربی: زلاتکو کرانچار
کادر داوری: روشن ایرماتوف، مامور سعید کاسیموف و سعیداف جاخونگیر هر سه از ازبکستان
شرح بازی:
اولین بازی دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در حالی برای سپاهان آغاز شد که کرانچار با دو تغییر نسبت به بازی رفت مقابل الاهلی تیمش را به زمین فرستاد تا شاید با استفاده از شهاب گردان و علی احمدی مشکلات ساختار دفاعی تیمش را حل کند و با فرستادن حاج صفی به خط هافبک از قدرت تهاجمی این بازیکن استفاده بیشتری به عمل آورد. بازی با برتری سپاهان در دقایق ابتدایی آغاز شد و بازیکنان الاهلی که به نظر می‌رسید به کسب تساوی در این بازی هم راضی هستند در نیمه اول بیشتر به دنبال اتلاف وقت و ایجاد جنگ روانی بودند که البته نتیجه ای هم برایشان به همراه نداشت و چند شوت از راه دور تنها موقعیتهای این مسابقه در طول ۴۵ دقیقه اول بود که باعث شد تماشاگران شاهد بازی زیبایی از سوی هر دو تیم نباشند.
با آغاز نیمه دوم سپاهانی ها که می دانستند برای باقی ماندن در کورس صعود باید به سه امتیاز این مسابقه دست پیدا کنند حملات خودشان را بر روی دروازه حریف افزایش دادند و نفوذ های حمودی از جناح راست در چند مرحله بر روی دروازه الاهلی خطرناک شد که هیچکدام به ثمر ننشست. در سوی مقابل شاگردان اولاریو باز هم به مانند بازی مرحله رفت چشم به استفاده از ضد حملات داشتند که بازی خوب سپاهان در خط دفاعی و جنگندگی شجاع خلیل زاده باعث شد تا فرصت آنچنانی در اختیار الاهلی قرار نگیرد. حضور سوکای در زمین هم نقشه دیگری از سوی کرانچار بود که در نهایت نتیجه نداد و سپاهان بعد از سه بازی رنگ تساوی را هم در بازی‌های آسیایی امسال دید تا از مجموع چهار مسابقه چهار امتیازی شود و برای صعود به مرحله بعد چشم به دو بازی آینده در مقابل السد قطر و الهلال عربستان داشته باشد.
دقایق حساس:
دقیقه ۹- ضربه بغل پا و فنی مهدی شریفی از پشت محوطه جریمه به کنار دروازه الاهلی رفت.
دقیقه ۲۰- حرکت سی یل از جناح راست به داخل محوطه جریمه سپاهان و شوت این بازیکن به تور کنار دروازه برخورد کرد.
دقیقه۳۸-ضربه فنی گرافیته از روی خط محوطه جریمه به طرز خطرناکی از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت.
دقیقه۵۰- پاس حاج صفی و ضربه سرضرب و محکم مهدی شریفی از پشت محوطه جریمه بهترین موقعیت سپاهان بود که به تیر افقی دروازه الاهلی برخورد کرد.
دقیقه۵۲- حرکت حمودی از راست و پاس عرضی این بازیکن به پشت محوطه شش قدم با ضربه بی دقت پاپی به بالای دروازه رفت.
دقیقه۶۵-شوت پای چپ مهدی شریفی توسط دروازه بان الاهلی در دو ضرب کنترل شد.
۶۶-نفوذ عبدالعزیز و پاس این بازیکن به سی یل یک موقعیت خوب را نصیب بازیکنان الاهلی کرد که این ضربه توسط شهاب گردان برگشت داده شد.
اتفاق ویژه:
نیمکت نشینی رحمان احمدی آن هم در آستانه بازی های جام جهانی برزیل دوباره تکرار شد و اتفاقاً برای سپاهان هم نتیجه داد و دروازه این تیم برای اولین بار در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا باز نشد.
بهترین بازیکن
بازی آنچنان جذاب و زیبایی نبود که بتوان ستاره شاخصی را برای آن معرفی کرد اما مهدی شریفی به مانند چند بازی قبلی نمایش خوبی از خودش ارائه داد و یک بار هم توپ را به تیر دروازه حریف کوبید.نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 13 فروردین 1393 توسط حسین کریمی