تبلیغات
سپاهان همیشه قهرمان - جام قهرمانی میهمان طلایی پوشان اصفهانی خواهد شد
سپاهان همیشه قهرمان
ما سپاهانیم و حالا حالا قهرمانیم
http://sepahanfc.ir/uploads/Motefareghe/Havadaran.jpg

با اندکی نگاه خوشبینانه و در واقع رویاپردازانه مشاهده می‌کنیم که سپاهان نیز شانس قهرمانی دارد.

بقیه در ادامه مطالبهفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر در شرایطی به پایان رسید که شاهد اوج حساسیت در مسابقات این هفته بودیم جایی که شاگردان یحیی گل محمدی گوی سبقت را ربودند و بالاتر از سایر مدعیان گردن کلفت به تنهایی در فاصله یک هفته مانده به پایان رقابت‌های لیگ بر صدر جدول تکیه زدند.

کاری به بازی‌های گذشته سپاهان که چه امتیازات حساسی را از دست داد و می‌توانست هم اکنون به کمک این تیم بیاید نداریم روی صحبت ما به همین یک بازی قبل‌تر سپاهان با سایپا است که با نتیجه دو بر دو در یک بازی حساس و خانگی برابر این تیم متوقف شد و همین نتیجه کافی بود تا این تیم به طرز بسیار قابل توجهی شانس قهرمانی خود را از دست رفته ببیند.

جای دوری نمی‌رویم در صورتی‌که سپاهان موفق شده بود همین تیم سایپا را در هفته بیست و هشتم شکست دهد هم اکنون با دو امتیاز بیشتر و با 53 امتیاز در فاصله یک هفته مانده به پایان لیگ نسبت به صدر جدول تنها یک امتیاز اختلاف داشت و همین موضوع موجب می‌شد سپاهان نیز از شانس بسیار بالایی برای قهرمانی برخودار باشد اما افسوس که سپاهان قدر همین تک بازی را ندانست و در شرایطی که تیم برتر میدان بود روی دو اشتباه خط دفاعی دو امتیاز حساس را از دست داد.

سپاهان که هنوز شانس بالایی برای کسب سهمیه دارد با اتفاقاتی عجیب و غریب اما نه دور از ذهن می‌تواند در کمال ناباوری قهرمان لیگ شود.

سپاهان در هفته پایانی باید به مصاف نفت صدر نشین برود و در صورتی‌که موفق شود این تیم را با اختلاف دو گل شکست دهد بالاتر از این تیم قرار می‌گیرد و در واقع یکی از 4 تیم بالای سر خودش را پشت سر می‌گذارد.

در یکی دیگر از بازی‌های مهم استقلال در تهران به مصاف تراکتورسازی می‌رود، تبریز‌ی‌ها که در رقابت‌های این فصل پرفراز و نشیب ظاهر شده‌اند همیشه تیمی نشان داده‌اند که مقابل تیم‌های بزرگ به ویژه در آزادی بسیار خوب ظاهر شده‌اند و در صورتی‌که چنین اتفاقی که اتفاقا دور از ذهن هم نمی‌تواند باشد رخ دهد سپاهان بازهم در صورت برد برابر نفت یک رده دیگر بالاتر آمده و با پشت سر گذاشتن استقلال به رتبه سوم صعود می‌کنند.

دو تیم دیگر پرسپولیس و فولاد هنوز وجود دارند که بالاتر از سپاهان قرار دارند، فولاد خوزستان که با شکست برابر استقلال شانس خود را کمرنگ‌تر از هفته‌های گذشته می‌بیند باید برابر گسترش فولادی قرار بگیرد که بازی رفت دو تیم آن هم در اهواز به تساوی یک بر یک رسیده و در صورتی ‌که تیم تبریزی همان بازی غیرتی برخی دیدارهای خود را انجام داده و در خانه خودشان تبریز دست به کار بزرگی زده و فولاد را شکست دهند سپاهان با توجه به تفاضل بهتر نسبت به فولاد از این تیم نیز بالاتر قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از تیم‌هایی که هم اکنون بالاتر از سپاهان قرار گرفته پرسپولیس است، این تیم نیز در بازی برابر راه‌آهن در بازی دیروز و در دقایق پایانی، پیروزی را با تساوی عوض کرد تا شانس خود را برای قهرمانی کمرنگ‌تر از گذشته ببیند و در شرایطی که به طور تقریبی همگان این تیم را قهرمان ایران می‌دانستند سرخپوشان پایتخت مانند سال‌های اخیر هواداران خود را یک بار دیگر ناامید کردند.

پرسپولیس نیز در هفته پایانی باید به مصاف استقلال خوزستان برود، دیدار رفت این دو تیم در تهران به تساوی بدون گل رسیده است و کسب نتیجه تساوی آن‌هم در اهواز چندان هم دور از ذهن نیست و بازهم در این صورت سپاهان می‌تواند این یکی تیم مدعی را نیز البته باز هم تکرار می‌کنیم با پیروزی دو بر صفر برابر راه‌آهن پشت سر بگذارد.

با توجه به این توضیحات نخستین و حداقل کاری که سپاهان باید برای خودش انجام دهد کسب پیروزی دو بر صفر برابر راه‌آهن است تا خودش به خودش کمک کرده و در ادامه در انتظار سایر نتایج بماند تا شاید روی دیگر فوتبال به همگان نشان داده شده و طلایی‌پوشان دیار زاینده‌رود در کمال ناباوری و در میان بهت اهالی فوتبال قهرمانی این فصل رقابت‌های لیگ برتر را نیز رقم بزند و شعار ما سپاهانیم و حالا و حالا قهرمانیم هواداران این تیم همچنان ادامه یابد.

البته این تفاسیر و این نتایج کمی دور از واقعیت و کمی رویاپردازانه و تخیلی می‌تواند باشد چراکه وقوع تمام این نتایج آن‌هم به صورت یکجا عملی بعید است اما از آنجایی که هیچ اتفاقی در فوتبال بعید نیست و دلیل پرطرفدار بودن این رشته ورزشی نیز همین موضوع است شاید سپاهان را با خوشبینی بسیار و در کمال ناباوری در پایان فصل قهرمان لیگ ببینیم، آیا این رویا به واقعیت تبدیل می‌شود؟ منتظر هفته پر اتفاق پایانی لیگ می‌نشینیم تا ببینیم همای سعادت بر دوش کدام یک از تیم‌های صدر جدول می‌نشیند.
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 فروردین 1393 توسط حسین کریمی